Żyj i mieszkaj w pięknie urządzonym wnętrzu. Takim, którego nie ma nikt.
 • Projektuję unikalne wnętrza - niepowtarzalne i w pełni dopasowane do Twojego gustu
 • Gwarantuje bezpłatne zmiany w projektach na Twoje życzenie
 • Zajmuję się całym procesem - tworzę projekty, robię listy zakupowe i prowadzę nadzór nad realizacją. Ty możesz zająć się tym, co kochasz.
Napisz do mnie, aby otrzymać niezobowiązującą ofertę.
Interesuje mnie:
Projekt aranżacji
Doradztwo kolorystyczne
Przygotowanie pod sprzedaż
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Ewelina Nasiadka Studio Design przy ul. Wodna 22 z siedzibą w Żorach. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.
Kolorowy poradnik: o łączeniu, funkcji i
znaczeniu kolorów w projektowaniu wnętrz
Urządzasz mieszkanie. Myślisz o stylu wyposażenia, kształcie kanapy, rozkładzie mebli, plusach i minusach paneli podłogowych, szukasz rolet okiennych, wybierasz zasłony. O, gdzieś obiły Ci się o oczy świetne włączniki światła i gniazdka elektryczne…
Stop! Nie pędź tak, umyka Ci coś bardzo ważnego! Coś, co ułoży wszystkie te rzeczy w spójną kompozycję. Mowa oczywiście o kolorze.
Świadcząc usługę doradztwa kolorystycznego, uświadomiłam sobie, jak wielu klientów nie docenia roli koloru i jak duży problem sprawia im wybór odpowiednich barw. A jest to przecież kwestia szalenie istotna! Kolor gra pierwsze skrzypce w wystroju — jest pierwszym elementem, który dostrzegamy po przekroczeniu progu wnętrza. Ponadto nadaje pomieszczeniu pożądany styl, tworzy klimat, wpływa na postrzeganie przestrzeni, aż w końcu oddziałuje bezpośrednio na samopoczucie domowników.
Dziś wyjawię Ci barwne tajemnice projektantów i postaram się przekonać Cię, że kolor ma znaczenie. Przedstawiam krótki poradnik o tym, jak zaprosić kolor do domu i jak się z nim obchodzić.
Dobieraj kolory jak profesjonalista: o kolorowej teorii
Znajomość z kolorem najlepiej rozpocząć od odkurzenia w pamięci koła barw. Jest to grafika przedstawiająca kolory tęczy (nie obejmuje więc białego, czarnego i szarego), która ułatwia projektantom tworzenie współgrających ze sobą zestawów kolorystycznych. Wybierz jedną barwę, a za pomocą tego narzędzia i wzorów, które poniżej objaśnię, dobierzesz do niej najlepsze towarzystwo.
Monochromatyczny schemat kolorów tworzą odcienie tego samego koloru. Na kole znajdziesz je w promieniu jednej barwy, np. ciemny niebieski z jasnym błękitem.
Takie połączenie stosuje się najczęściej w pomieszczeniach, które służą do relaksu. Użycie różnych wariantów jednego koloru nie męczy oczu i budzi poczucie odprężenia. Monochromatyczny nie musi być nudny - wystarczy zastosować różne wzory, faktury i materiały, żeby „rozbudzić” wnętrze. 
Analogowy schemat kolorów to połączenie dwóch lub trzech kolorów, które na kole prezentowane są obok siebie, np. fioletowy i niebieski. 
Użycie kolorów analogowych stworzy barwne, ale jednocześnie harmonijne wnętrze. Sprawdzi się zarówno w miejscach przeznaczonych do odpoczynku, jak i w salonie czy kuchni.
Dopełniający schemat kolorów jest stworzony z dwóch kolorów leżących naprzeciwko siebie, np. czerwony i zielony. Służy do tworzenia energetycznych, kontrastowych wnętrz. Jest często wykorzystywany w stylu nowoczesnym. Należy obchodzić się z nim ostrożnie, bo używając tak śmiałego połączenia kolorów, łatwo o przesadę i chaos.
Triada kolorów to zestawienie trzech kolorów leżących w równych odstępach obok siebie, stworzysz go, rysując na kole trójkąt równoboczny, np. niebieski, żółty i czerwony. 
Triada kolorów to zdecydowanie rozwiązanie dla odważnych. Używając trzech różnych barw, łatwo popełnić błąd i osiągnąć efekt wnętrza niespójnego i zabałaganionego.
Urządzając wnętrze, należy pamiętać o tym, że kolory mają różne temperatury o przeciwstawnych właściwościach. Możemy podzielić je na zimne i ciepłe, przecinając koło barw na pół.
Ciepłe kolory to wszystkie pochodne czerwonego, żółtego i pomarańczowego oraz średni zielony. W zależności od barwy i jej nasycenia mogą tworzyć wnętrza przytulne (beż, oliwka, brąz) lub pobudzające (mocna czerwień, krzykliwy pomarańcz). Intensywne ciepłe kolory są bardzo aktywne - dają wrażenie napierania na patrzącego. Nie powinny więc za bardzo dominować w aranżacji (szczególnie małych pomieszczeń), ponieważ mogą wywoływać zmęczenie i czynić wnętrze klaustrofobicznym.
Zimne kolory to pochodne zielonego, niebieskiego i fioletu. Tworzą spokojny nastrój — kojarzą się z wodą, niebem i roślinami. W jasnych wariantach nadają wnętrzom głębi, często są więc wykorzystywane na małych metrażach, żeby optycznie powiększyć pomieszczenia. W ciemnych natomiast nadają wnętrzom elegancji i wzbudzają uczucie luksusu. 
Kolory ciepłe i zimne lubią swoje towarzystwo. Ich umiejętne połączenie uwypukli wnętrze.
Przy projektowaniu pamiętaj, że biel, czerń i szarość są neutralne i współgrają z każdym kolorem z koła.
Sztuczki optyczne: praktyczne zastosowanie kolorów
Bez względu na to, jaki schemat kolorystyczny wybierzesz, musisz pamiętać o zachowaniu proporcji w używaniu barw. W zaaranżowaniu harmonijnego wnętrza pomoże Ci zasada 60/30/10. Sprowadza się ona do wyboru koloru przeważającego, dopełniającego i akcentującego.
Kolor dominujący to zazwyczaj kolory tła (ścian i podłóg) oraz niektórych dodatków. Powinien zostać użyty w około 60% pomieszczenia.
Kolor uzupełniający może pojawić się na jednej ścianie, meblach, pościeli i dodatkach, stanowiąc 30% wybranej kolorystyki. 
Kolor akcentujący występuje w niewielkich dekoracjach, możesz wykorzystać go, wybierając poduszki, wazony czy dzieła sztuki, ale nie w ilości znacznie przekraczającej 10 % użytego schematu kolorów. 
Kolory mają moc zwężania i rozciągania powierzchni. Zdradzę Ci kilka kolorystycznych trików na to, żeby ogromne powierzchnie uczynić bardziej przytulnymi, a ciasnym wnętrzom dodać nieco przestronności.
Jak optycznie powiększyć przestrzeń?
 • Użyj na ścianach jasnego koloru. Najlepiej sprawdzą się barwy zimne lub beże. 
 • Pomaluj sufit na kolor jaśniejszy niż ściany.
 • Postaw na meble, które powtarzają motyw i kolor ze ścian.
 • Baw się kontrastem i kolorowymi dekoracjami (oczywiście z umiarem).
 • Jeśli mimo wszystko marzysz o ciemnym pomieszczeniu, postaw na chłodny kolor, przełamując go jasnymi akcentami. Możesz także użyć intensywnej barwy tylko na jednej ze ścian.
 •  Unikaj wzorzystych tapet położonych na wszystkich ścianach.
 •  Pozbądź się ciężkich zasłon czy rolet, wpuść do wnętrza dużo światła słonecznego.
Jak optycznie zmniejszyć przestrzeń?
 •  Nie bój się użycia ciemnych kolorów, zarówno z palety ciepłej, jak i chłodnej. Pamiętaj jednak, że to ciepłe barwy tworzą bardziej przytulny klimat i wizualnie zmniejszają przestrzeń. 
 •  Sięgnij po różne kolory w tych częściach pomieszczenia, które spełniają inne funkcje.
 •  Pomalowanie do połowy ścian w innym kolorze lub użycie lamperii optycznie je skróci.
 •  W bardzo wysokich wnętrzach, które często można spotkać np. w kamienicach, poczucie przytłaczającej powierzchni zminimalizuje sufit ciemniejszy od ścian.
Kolor w poszczególnych pomieszczeniach domu
Przestrzeń mieszkalną najczęściej dzieli się na część prywatną (służącą do odpoczynku) i przestrzeń „publiczną”, w której przyjmuje się gości i spędza aktywnie czas z rodziną. Dla niektórych może być to zaskoczeniem, ale dobór kolorystyki w tych dwóch strefach rządzi się innymi prawami.
Sypialnia i łazienka
Sypialnia jest miejscem przeznaczonym do relaksu, dlatego właśnie to barwy uspokajające powinny w niej dominować. W tej roli sprawdzą się łagodne warianty niebieskiego, zielonego, fioletu, szarości, kolory ziemi, a dla odważnych - czerń. Nie należy obawiać się ciemnej kolorystyki, o ile nie będzie zbyt przytłaczająca, pomoże w relaksacji i zasypianiu. Podobnymi zasadami można kierować się przy wyborze aranżacji łazienki, jednak tutaj mogą przeważać jasne barwy, a nawet biel. Zastanów się, jaki kolor spotęgowałby u Ciebie poczucie odprężenia podczas ciepłej kąpieli lub długiego prysznica i użyj go. W obu przypadkach doskonałym pomysłem może okazać się dodanie elementów drewnianych, które czynią wnętrza bardziej przytulnymi.
Salon, jadalnia i kuchnia
Wnętrza, w których spędzasz aktywnie czas, przyjmujesz gości, przygotowujesz i jesz posiłki wspólne z rodziną, powinny działać ożywczo i stymulować do działania. Doskonałym wyborem do tych pomieszczeń będą barwy ciepłe: czerwień, pomarańcz, żółty. Fantastycznie sprawdzą się również kontrasty i odświeżające wnętrze akcenty.
Jeśli nadal nie czujesz się pewnie w sferze kolorów, nie przejmuj się tym. Tysiące szarych monochromatycznych projektów, świadczą o tym, że nawet architekci wnętrz mają problem z doborem interesującej kolorystyki. Pamiętaj, że nie musisz mierzyć się z zadaniem doboru barw w pojedynkę. Skorzystaj z formularza kontaktowego, a wspólnie stworzymy niesamowity klimat pomieszczenia, w którym się zakochasz.
Co mówią moi klienci:
“Od pierwszego kontaktu czuliśmy, że rozmawiamy z osobą, której naprawdę zależy na stworzeniu czegoś pięknego. Polecamy Panią Ewelinę z całego serca.”
Edyta Frysz
“Współpracowałam już z wieloma projektantami. Pani Ewelina jest nie do podrobienia. Różnicę w podejściu widzi się od razu. :)”
Teresa Głuszek 
„Pani Nasiadka zaprojektowała dla nas takie wnętrze, jakie chcieliśmy mieć. Za każdym razem kiedy mamy u siebie gości, wszyscy chwalą nas za pięknie urządzone mieszkanie.”
Jarosława Pawelec
„Planując nowe mieszkanie masz wiele na głowie. Pani Ewelina załatwiła mi tysiąc spraw. Zostawiłam jej wolną rękę i jestem bardzo zadowolona z efektów! :))”
Sylwia Kubik  
Skontaktuj się z odpowiednią osobą i zyskaj więcej czasu dla siebie
Projektowanie wnętrza to jedynie początek pracy nad wymarzonym otoczeniem.

Następnym krokiem jest zawsze realizacja projektu, która niejedną osobę potrafi przyprawić o ból głowy.

Dlatego swoim klientom oferuję możliwość prowadzenia projektu od A do Z.

Zaczynając od układu funkcjonalnego, poprzez rzuty, wizualizacje 3D, rysunki techniczne oraz listy zakupowe, na nadzorze nad realizacją kończąc.

Bezstresowe projektowanie rozpoczyna się od znalezienia osoby, która podejdzie do tematu kompleksowo.

Na szczęście jesteś we właściwym miejscu.

Bardzo łatwo zacząć właśnie tutaj.

Copyright 2019 All Rights Reserved
NASIADKA STUDIO DESIGN
+48 575 060 573
44-240 Żory, ul. Wodna 22
nasiadkadesign@gmail.com
Powered By ClickFunnels.com